Pomysłowy chip – bezpieczne zapisywanie danych

Jak nowocześnie udostępniać informacje.

Samodzielny druk kart plastikowych? Potrzebna specjalna drukarka

by pomyslowychip on 13/03/2020

Karty plastikowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi jako identyfikatory, karty kontroli dostępu lub karty lojalnościowe. Aby je przygotować, potrzebna jest specjalna drukarka.

Jak drukuje się karty plastikowe?

Do wykonania wydruku kart plastikowych stosuje się specjalne drukarki. Umieszczają one grafiki i napisy na gotowych kartach z tworzywa. Projekt wydruku przygotowuje się w dedykowanym oprogramowaniu komputerowym.

Aktualnie druk kart plastikowych możliwy jest nie tylko w specjalistycznych drukarniach, ale również można prowadzić go samodzielnie. W tym celu stosowane są specjalne drukarki.


Evolis Zenius Classic – kompaktowa drukarka kart plastikowych

Drukarka Evolis Zenius Classic to kompaktowe urządzenie stworzone z myślą o wydruku kart plastikowych o szerokim zastosowaniu. Drukarka wykonuje wydruki jednostronne metodą termotransferu i termosublimacji, monochromatyczne oraz kolorowe. Zapewnia wysoką jakość wydruków na całej powierzchni karty.

Drukarka może być również uzupełniona o koder kart magnetycznych, zbliżeniowych i stację elektronicznych kart stykowych.

Evolis Zenius Classic to drukarka łatwa w obsłudze, współpracująca z oprogramowaniem komputerowym Evolis Premium Suite.