Pomysłowy chip – bezpieczne zapisywanie danych

Jak nowocześnie udostępniać informacje.

Czy możliwy jest samodzielny wydruk plastikowych kart lojalnościowych?

by pomyslowychip on 16/03/2020

Karty stałego klienta, inaczej karty lojalnościowe, to rodzaj kart wydawanych klientom w ramach programów lojalnościowych. Programy te są organizowane przez wiele firm – sklepów, stacji benzynowych, kawiarni, klubów fitness, siłowni.

Plastikowe karty lojalnościowe

Najczęściej karty lojalnościowe są kartami plastikowymi, na których umieszcza się nadruk kodu kreskowego. Stosowane są również karty z paskami magnetycznymi.

Do przygotowania kart tego typu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego sprzętu. Czy możliwy jest samodzielny druk kart plastikowych?

Druk plastikowych kart lojalnościowych

Druk kart plastikowych odbywa się najczęściej na specjalnych drukarkach stosujących technikę termotransferu, gdy chodzi o karty monochromatyczne (czarno-białe), a także termosublimacji, gdy drukowane są karty kolorowe.

Drukarki te współpracują z dedykowanym oprogramowaniem do projektowania nadruków.


Samodzielne przygotowywanie kart stałego klienta

Drukarki, za pomocą których można drukować karty lojalnościowe, można kupić także na własność. Sprzęt ten często zamawiany jest przez firmy, które chcą przygotowywać karty samodzielnie.

Wydruk kart lojalnościowych jest łatwy i szybki – nie ma zatem potrzeby zwracania się do zewnętrznej firmy zajmującej się drukiem takich materiałów.